| Razvan1_4095 a întrebat:

Am 16 ani, 1.60 inaltime si 49kg. As vrea sa ma apuc de sala. Se intampla ceva cu cresterea mea?
Am auzit ca daca faci sala chiar te ajuta la crestere. E adevarat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DonCorleone a răspuns:

Vaii ce ai facut de esti asa mic surprise
eu abia am implinit 14 ani si am 1, 64 in inaltime

pai la sala nu stiu ce sa zic
dara tragi de fiare ramai scund asa s0a intamplat cu toti colegii mei care s-au increzut
si pe mine ma tenta dar mi-am vazut de treaba

mai bine decat sa mergi la sala ar trebui sa joci un baschet sau volei sau handbal
si sa te inalti poti sa faci exercitiul asta
iti puui o bara la inaltime putin mai mare decat tine si te tii de ea pana nu mai poti
eu asa fac si m-am inaltat destul de bine
+ ca fac mult sport si mananc sanator :-)

la sala e indicat sa mergi de la 16-17 ani in sus dar la tine nu e prea bine
risti sa ramai scund. mai bine PRACTICA UN SPORT
winking

sper ca te-am ajutat! big grin

iti doresc multa bafta
funda! happy big grin

4 răspunsuri:
| Anytsa a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia, la sala te ajuta sa iti dezvolti foarte mult muschii, iar daca vrei sa cresti in inaltime iti recomand sa faci un sport precum handbalul, basket.

| Tormentor a răspuns:

Da e adevarat dar iti recomand sa incerci sa faci sporturi cel mai adecvat ar fi basket

| Int3rzys a răspuns:

Esti cam mic pentru varsta ta.Normal trebuia sa fi ceva mai dezvoltat.Eu am 15 ani 1, 74 m si 60 de kg

| Alexa_4667 a răspuns:

Daca faci sala s-ar putea sa te opresti din crestere, prietenului meu asa i s-a intamplat. La 16 ani nu e chiar potrivit sa te apuci de sala, mai astepata putin