| Kakiro1234 a întrebat:

Salut, am 14 ani și în curând trebuie să mă operez de polipi (sunt băiat) si vreau sa știu dacă îmi schimbă vocea (am vocea cam subțiere). Si ce efecte are după?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu au treaba polipii cu vocea. Cu timpul vocea se ingroasa, pe masura ce inaintezi in varsta.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se schimba vocea de la operatia de polipi.
Polipii sunt in nas, iar vocea este in gat, doua organe departate si diferite.

| Constantin_Alexandru_1992 a răspuns:

Si eu am avut polipi cand aveam 16 ani, acu am 17, si din cate am inteles trebuie lasati sa se vindece de la sine ca nu e o treaba chiar asa importanta si chiar pot sa-ti apara la loc dupa te operezi(a patit un prieten)