| celmareinvata a întrebat:

am 15 ani si maine ma voi duce la spitalul panduri sa ma operez de polipi si mi-a zis ca polipii foarte crescuti.As vrea sa stiu cu ce aparat o sa ma opereze daca am multi polipi si vreau sa stiu daca o sa ma doara si ce fel de anestezie imi va face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ti se va face anestezie generala, nu conteaza ca polipii sunt mari, procedura chirurgicala este aceeasi. Dupa interventie ti se vor administra calmante, asa ca durerea va fi suportabila. Multa sanatate!

| YukiMrM a răspuns:

Salut, frate, pai eu la 4 ani am avut operatie de polipi d'aia ca aveam astm. Pai, iti face o anestezie de nu simti nimic, iti baga niste clesti pe nas si ti scoate big grin, cel putin asa mi sa povestit mie laughing) dupa operatie.

N-am simtit nimic la 4 ani cand mi-am facut operatia am dormit vreo 6-7 ore... deci durere mare nu e, tot ce trebuie sa faci e sa nu te smiorcai la spital ca tie frica alea alea, fi in **** mea tare sa vezi ca trece

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Pai te adoarme si nu prea stiu cu ce aparat ca ma adormit deci...nu stiuhappysi anestezie...cum de care ii care sa te adoarmahappyhappy

| AnonimaCuSentimente a răspuns:

Eu la 6 ani am avut asta u ma adormit si chiar am vazut cu ce aparat mi-a scos polipii cu un cleste n-ar ai grija ce mananci dupa scosul polipilor pentru ca o sa te doara gatul vreo 5 zile cand inchiti apa si tot timpul timp de 5 zile deci o sa treaca!