| Polinco a întrebat:

Am 14 ani si inaltimea de 1, 72. Ce greutate ar trebui sa am? Momentan am 64 de KG!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Ai o greutate buna la inalțimea ta, mai ales ca esti baiat. Nu iti face probleme de pe acum.Dar daca vrei sa faci sport sa o faci ca sa castigi masa musculara fiindca tu nu ai nevoie sa slabesti.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este 62kg daca esti baiat si 60, daca esti fata.

| Sn4k3 a răspuns:

Cam cat ai acum.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Greutatea normala pentru baietii de 14 ani este de 55 kg.

| Samariteanul a răspuns:

La varsta ta 62 de kg ar fi perfecte.