| LeKaAlex a întrebat:

Salut, am 14 anii sunt baiat. Acum 3 zile am alergat 7 ture de stadion pentru prima oara si din ziua aceea ma doare burta si azi a inceput sa ma doara spatele si umarul. Am avut febra la picioare dar mi-a trecut. Trebuie oare sa consult un medic? help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

De fapt te dor muschii burtii.Ai facut febra musculara.Stai calm si mai alearga inca vreo 10 ture de stadion. Febra musculara trece cu sport rolling on the floor

| Bia13 a răspuns:

Din moment ce este "pentru prima data", este normal sa fi avut febra. Eu nu cred ca trebuie sa consulti vreun medic, dar de acum alearga si tu cate mai putin si mai des. laughing

| pantelimongeny a răspuns:

Nu trebuie sa te calmezi o sa ti treaca de la sine

| Andrei222HD a răspuns:

Doar te-ai suprasolicitat deci nu cred ca e nevoie de medic dar ai putea sa mergi pentru siguranta

| MissCoco a răspuns:

Nu e nevoie ai facut doar efort si mai usor cu alergatul...