| costynel2000 a întrebat:

Salut, in urma cu 2 saptamani m-am apucat de alergat si antrenament pentru armata, totul bine si frumos, am trecut de febra musculara, noi faceam antrenament pe stadion iar acolo pe stadion este iarba, in urma cu 5 zile profesorul ne-a dus intr-un parc sa face si acolo antrenament pe ciment gen sarituri pe treptele scarilor, etc. eu in acea zi mi-am scos talpile de la adidasi si de atunci au inceput sa ma doara foarte rau gleznele. Au inceput sa se umfle si de abia mai merg, credeti ca e din cauza ca am schimbat terenul de la unul moale la unul tare si ca eu mi-am dat talpile de la adidasi jos? De 3 zile nu am mai ma duc la antrenamente dar tot ma dor si sunt cam unflate. Am inceput sa ma dau cu sindolorgel, ce ziceti e bun de ceva? Sa mai stau acasa sau sa ma duc iar la antrenament? O parere asa in mare

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Toate... TREI
1. terenul, cu cat e mai dur cu atat e mai naspa
2. adidasii, daca sunt de alergat atunci fara talpile respective iti e si mai naspa

0. in armata faci "sport" in bocanci... PUNCT, nici vorba de adidasi, talpi, carje, arcuri, role sau alte "ajutoare"

deci, ia o pauza si fa-ti rost de bocanci

| aditimus a răspuns:

Ce adidasi ai? Special de alergat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o pauza. Daca inca sunt umflate, poti pune 10 min gheata pe ele o data la 2 ore. Poti lua ibuprofen si sa te dai cu diclofenac gel. A fost de vina si terenul dur si antrenamentul greu. Daca persista ar trebui sa mergi la un ortoped pentru ca ai pute avea fractura prin tasare.

| TheMadKing a răspuns:

Invatate in armata nu o sa faci sport in adidași, eu un an am fost in armata si o sa alergi in bocanci, in haine de armata. Nu vei putea in costum sportiv, ți se vor da picioarele