| anonim_4396 a întrebat:

Salut.am 14ani sunt in clasa a 7, si am un coleg care ma enerveaza si vine zilnik la mine ca sa mergem la scoala...eu i-am zis ca e enervant..si cand ii zic asta el ma ameninta..plus ca este si foarte enervant si mincinos..ba chiar injura si da vina pe mine...ce sa fac cu >el? sa astept pan termin clasa a 8 si poate atunci scap de el sau.(ajutati-ma)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Evită orice conversaţie cu el, ignoră-l, lasă-l în pace să dea vina pe altcineva. Şi nu ceda, nu-i da satisfacţie să te vadă nervos, supărat, dezamăgit etc. Dacă e ceva serios, anunţă-ţi sau anunţă-i părinţii, sau profii dacă se întâmplă în cadrul şcolii.
Explică-i că sunteţi colegi, sunteţi egali, n-are dreptul să facă ce face cu tine. Dă-i vreo două dacă nu înţelege, da' nu-i chiar indicat laughing
Hai că încă un an merge tongue

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eh, atunci deja poţi adopta o altă atitudine. şi lasă, mai e ceva până atunci, poate n-o să vină happy

| benny a răspuns:

Rezolva problema ca intre barbati laughing sau spune problema ta parintilor si poate ei vor lua legatuara cu parinti lui

Răspuns utilizator avertizat