| MonsterMusic a întrebat:

Am 15 ani si am 1m 68 inaltime. Acum 2 ani m-am oprit din luat vitamine (centrum, etc). Cam cat credeti ca o sa mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu se poate stiiexact cat.Mai ai de crescut pana spre 18-19 ani, dar nu te astepta sa cresti peste noapte.Cresti in timp.Depinde si de cat de inalti sunt parintii tai.

| drogh a răspuns:

Nu iti fa probleme, sunt sigura ca o sa mai cresti si ca nu te vei opri la 1, 68.

| Rayzzor a răspuns:

Da, o sa mai cresti. Si eu am 15 ani si 1, 70m. O sa mai cresti, nu iti face grij, ai timp.

| yanly a răspuns:

Nu stiu cat o sa mai cresti. In 3 ani se pot schimba multe, insa nu cred ca o sa fie mult. Poate o sa ajungi la 1.80-1.85, sau mai putin. Nu cred ca trebuie sa te sperii.