| anonim_4396 a întrebat:

Din proprie experienta,vitaminele ingrasa? Mi-a luat mama vitamine Centrum, deoarece sunt destul de slaba..am 50 de kilograme la 1.66 inaltime. I-a spus farmacistei ca vreau sa ma ingras si asta i-a dat. Ati luat vitamine? Ce efect au avut? O colega de-a mea a avut gastrita si era foarte slaba si i-au dat vitamine injectabile si s-a ingrasat mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marcela9Xd a răspuns:

Da! Si mama mea a luat vitamine de la 50-60 Kg a ajuns la 70-80 Kg.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa doar influenteaza organismul sa ai un apetit mai mare, sfatul meu nu lua vitamine si manca fructe ele sunt absorbite de organism nu chimicale, sa ingrasat pentru ca a mancat mai mult

| Iunona a răspuns:

Pot da pofta de mancare dar nu ingrasa.

| CartofiorDulce a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa.

| Loredana123 a răspuns:

Din cate stiu eu nu, dar iti da mai multa pofta de mancare si iti face corpul sa functioneze mult mai bine deoarece noi avem devoie de ele.

| Jokerh6662 a răspuns:

Nu vitaminele nu ingrasa, proteinele o fac

| RAY a răspuns (pentru Jokerh6662):

Proteinele slabesc nu ingrasa

| 210552 a răspuns:

Vitaminele fac pofta de mincare si asa maninci mai mult, bineinteles ca asa te vei ingrasi happy funda?

| Glorya18 a răspuns:

Nu cred...Imi spui si mie daca Centrum are efect big grin