| Alex375937474849181 a întrebat:

Am 15 ani și azi dimineață mi-a apărut o buba mare, roșie pe penis, la baza lui, între testicule. Știe cineva ce ar putea fi și cum as putea scăpa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul urolog si vezi ce ai.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil, este vorba de un cos suprainfectat, adica un furuncul incipient. Dupa ce speli cu apa calduta si sapun toata zona din preajma bubei respective, ai putea incerca sa folosesti Oximed spray cutanat si pe urma dupa 5-10 minute unguentul Baneocin. Sanatate!

| Alex375937474849181 explică (pentru corbulalbrosu):

Si este periculos? Îmi poate afecta sănătatea generala?

| VirtualWorld a răspuns:

Stai bă frate calm, nu te lua după toți idioții, e un simplu coș sau o simplă iritație, îți va trece, e un coș, la fel cum sunt și alea de pe față, deci stai calm că o să dispară, nu te duce la niciun control că nu e nimic grav, o să dispară după 2 zile, minim.