| didi33 a întrebat:

Am 15 ani si imi cade parul foarte mult.
Acum vreo 2 luni aveam parul foarte subtire si nu imi cadea, ci mi se rupea.Cand vedeam fire de par "cazute" ma uitam si nu erau cu radacina.
Am fost la doctor, mi-a dat un tratament si nu mai am firul subtire.Dar acum imi pica parul cu tot cu radacina.
Mama spune ca este din cauza stresului deoarece am dat examenele si am vrut neaparat sa intru la un liceu bun.Am intrat la ce liceu am vrut, dar acum imi fac griji din cauza colegilor pe care o sa ii am [adica mi-e frica virgula ca nu cumva sa nu ma integrez in clasa...] si din cauza notelor [stiu ca la liceu este mult mai greu si trebuie sa inveti mai mult].
Dar totusi ..eu cred ca am o dereglare hormonala deoarece am un ten gras, acnee, hirsutism [adica mult par pe corp], si bineinteles caderea parului.
Voi ce ziceti? Este din cauza stresului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| raiinbow a răspuns:

Da, eu cred că este din cauza stresului. Și mie mi s-a întâmplat!winking.