Întrebare recomandată | Sticluta a întrebat:

Heyy! Maine ma operez de polipi si as vrea sa stiu ce anestezie imi face, locala sau totala?
Vreau ca cineva care a fost operat de polipi sa-mi raspunda la aceasta intrebare.
Nu o luati ca pe o gluma si sa raspundeti fara sa stiti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De obicei se face locala, dar depinde de spitalul unde vei fii operata, pentru ca unele spitale au anumite reguli, altele sunt mai flexibile.

Răspuns utilizator avertizat
| Petru1123 a răspuns:

Anestezie locala, dar daca tu doresti, poti vorbi sa iti faca totala.

| Andreea_Denisa_2000_oRP7 a răspuns:

Eu cand am fost operata mi s-a facut anestezie locala, dar acum depinde si de doctor.

| Sticluta explică:

Si la aia locala simti ceva
Ca verisorilor mei le-au facut totala

| K0sti a răspuns (pentru Sticluta):

Nu, dar o sa simti dupa de o sa te saturi!

| Sticluta explică:

Am facut operatia si am inhalat niste gaze