| Tiger7777 a întrebat:

Salut am 15 ani si sunt baiat. Mustata am de peste un an si incepe sa imi creasca barba. Faza e, ca dupa cum am observat da sa creasca pe Marul lui Adam si ma sperie. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e Mărul lui Adam?! laughing)

| ș53fan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune? Nu știi ce este Mărul lui Adam? Este osul acela de la gât pe care îl au bărbații și care la femei lipsește sau îl are dar nu este vizibil ca la noi... Dar sper că a fost spus la mișto!

| aXy99 a răspuns (pentru ș53fan):

Nici tu nu prea stii laughing
Nu este os, este cartilaj si este prezent la ambele sexe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ș53fan):

Ah, chestia aia.laughing Nu, chiar nu stiam.
Ahm, cam ciudat sa creasca si acolo..pana la urma avem par pe tot corpul...Mai asteapta, vezi cum evolueaza.

| ș53fan a răspuns (pentru aXy99):

Mă rog tot aia este! Este și la fete? Înseamnă că este mai puțin vizibil decât la fete sau poate nu l-am văzut eu! Nu știam!

| AlexandruAdy a răspuns:

Eu am mustata mare de la 13 ani jumatate

| DannyR0 a răspuns:

Nu e normal, ai mai vazut tu pe cineva sa aiba par acolo? :O Eu zic sa te duci la doctor... Acum sa revenim la normal, e totul ok cu tine, e normal sa-ti creasca acolo, nu e timpul sa te alarmezi si nu stiu de ce esti panicat...e doar niste par, daca iti aparea ceva pe corp te intelegeam dar sa-ti faci probleme ca-ti barba laughing O zi buna!

| ElenaM7 a răspuns:

Da, e foarte normal.