| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Salut am 15 ani, sunt baiat. maine ma duc sa ma tund mi-am si facut programare deci nu mai pot da inapoi. pentru ca am avut parul lung mi-a cazut destul de tare. daca cumva mi se va vedea chelia dupa ce ma tund cum as putea face sa scund acest lucru avand in vedere ca ma voi intalni cu niste prieteni imediat dupa ce ma tund. ce as pueta sa fac as nu se vada?
multumescpuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Iti iei o caciula/sapca

| Roxanne_4260 a răspuns:

Bineînţeles că poţi da înapoi, şi cu programarea făcută; asta e alegerea ta şi doar a ta.
Ţi-am mai citit postările, dar acum mă gândeam să spun şi eu ceva.
Ştii motivul pentru care îţi cade părul?
Încearcă prima oară să vezi de ce îţi cade părul. Eu nu aş renunţa la părul meu, decât pentru cauze nobile :O3.
Şi mie îmi cade părul, dar aia nu înseamnă că mă duc să-l tund...

De acoperit ceea ce vrei să acoperi, poţi acoperi cu o căciuliţă, o şapcă sau un batic.
Dar deja e cald şi oricum, gândeşte-te că nu vei putea sta mereu cu capul acoperit sad.
Mereu se va găsi la şcoală, de exemplu, un profesor care să te pună să-ţi "descoperi capul".

Oricum, baftă, oricare ar fi alegerea ta >big grin