| Neena a întrebat:

Salut am 16 ani inaltimea 1.68 si 57 kg e destul de normal sau? Dar doresc sa slabesc putin daca ma puteti ajuta doar ca fara diete imi e interzis. Alerg in fiecare dimineata si ma plimb cu bicicleta mai doresc ceva exercitii pentru pentru burta, zona feselor si picioarelor. Dau funda. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Poate 1-2kg,ar fi in plus. Faptul ca faci sport, este un lucru foarte bun si sanatos. Exercitiu pentru fese:stai pe burta, tine capul sus, incordeaza abdomenul.In acelasi timp ridica mana stanga si piciorul drept. Apoi ridica mana dreapta si piciorul stang.Repeta miscarile de 10-20 ori.Alt exercitiu, bun si pentru fese si pentru tonifierea musculaturii picioarelor:stai pe burta, cu picioarele drepte si capul sprijinit pe brate.Indoaie piciorul drept cu talpa indreptata spre tavan si incepe sa ridici usor de la sol piciorul de 20 ori, dupa care schimba si repeta de alte 20 ori si cu celalat picior.Altul:stai intinsa pe spate, cu bratele pe langa corp, cu genunchii usor indoiti cu capul si umerii lipiti de sol.Incordeaza-ti abdomenul si ridica posteriorul de la sol, dupa care coboara-l la loc.Repeta miscarea de sus-jos de 30 ori.Acesta implica muschii abdominali, fesieri si cei de la picioare.

2 răspunsuri:
| Bloom_2977 a răspuns:

Eu cred ca asa e destul de bine, nu cred ca ai nevoie sa mai slabesti dar daca doresti priveste video si vei vedea exercitii :) http://cum-sa-slabesti.savy.ro/......i-abdomen/

| pietrean a răspuns:

Nu ti-a placut nici-un sfat?