| SnYcK3rS a întrebat:

Am 17 ani

De la un timp uit foarte repede anumite chestii, de ce? Sa va explic, vin acasa de la scoala, pun cheile pe masa si ma duc pana la mine in camera, cand sa plec la magazin caut cheile innebunit in toata casa, asa patesc mereu

Daca citesc o pagina dintr'o carte si ma intrebi apoi, habar n'am ce'am citit sau despre ce era vorba acolo

De ce?

E cam absurda intrebarea asta, dar o avea legatura cu masturbarea? laughing))

Ce sa fac sa nu mai uit asa repede?

Alt exemplu, stau pe net, citesc un articol dintr'un ziar si in gandu meu " trebuie sa caut o melodie "
Termin articolu si ma iau de alte chestii, nici de cum de melodia aia

Uit daca am incuiat usa, unde am pus anumite lucruri mai putin semnificative, cand vorbesc am momente in care uit ideea si intreb " despre ce vorbeam?" laughing

Ce sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Sunt chestii care ni se intampla tuturor, acorda mai multa atentie la ceea ce faci si cu siguranta va ramane doar o inchipuire in viata ta. Sarbatori fericite!

| e7d7n7 a răspuns:

Stai prost cu memorarea de scurtă durată, mai păţesc şi eu câteodată, aşa funcţionează organismul uman.
Totuşi dacă se întâmplă cam des înseamnă că chiar ai o problemă.

| soaitamarius a răspuns:

Poate fi Alzheimer dar afectiunnea apare mai mult lapersoanele invarsta cauta pe Net. De la Masturbare nu cred.Nu stiu imi pare rau. O zi buna

| RaduBoss98 a răspuns:

Bai, baiatule faza e ca si eu am exact aceeasi problema si ca sa.o rezolvi trebuie sa... sa... despre ce vorbeam?

| muzicabuna a răspuns:

Buna!
Pai, cred ca trebuie sa iei pastile de memorie naturiste.
Pe curand.

| uglyface1 a răspuns:

Incearca o cura cu pastile pe baza de gingo biloba!

| Edduarrd a răspuns:

Salut daca te masturbezi des da are o legatura directa cu masturbarea in sesul ca actul sexual intretinut des doar ca o distractie(cazul tau masturbarea)afecteaza toate partile importante ale corpului de ex :ficat, pancres pana la memoria de scurtaa durata.Un alt motiv ar putea fi statul excesiv la calculator si TV care iti afecteaza foarte tare memoria si concentratia.Pt o documentare mai ampla citeste Virgiliu Gheorghe Maladia secolului 21