| SebyRapidistu a întrebat:

Am 17 ani si nu stiu ce problema am. De o saptamana ma simt beat si high. Parca traiesc in alta lume. Nu sunt mereu constient de ce este in jurul meu si ma concentrez super greu. Ma misc mai lent si uneori nu mi pot controla cum trebuie miscarile corpului. Am si stari de pierdere a echilibrului si stari de ameteala. Sunt un pic panicat pentru ca de o saptamana intreaga am aceste stari. Mentionez ca ultina data cand am baut si am fumat a fost acum o saptamana si ceva. De atunci am aceste stari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

A avut cineva ocazia sa puna ceva in bautura? Ori tigarile nu au fost din cele clasice? Oricum ar fi, atat tigarile cat si alcoolul afecteaza urechea; caci acolo se gaseste centrul de echilibru: in ureche.
Si miscarile bruste sau loviturile la cap pot provoca ameteli si stari de rau.
De asemenea si lipsa de vitamine si minerale.
Si nu se exclude nici partea pshihica care este stresul si alte probleme.
Hrana sanatoasa, mese regulate si odihna suficienta -toate acestea nu ar trebui sa lipseasca nici ele. Increderea ca Dumnezeu este alaturi de tine te va ajuta foarte mult.
Scoate din viata ta ce trebuie scos, si adu in viata ta ce trebuie adus.

Medicul de familie ar trebui sa-si spuna cuvantul.
Si oamenii acestia se lauda ca ar depista cel mai bine cauzele: http://www.csid.ro/......-13860105/

| untu a răspuns:

Ai o usoara anemie, dar trebuie sa mergi neaparat la medicul tau de familie si sa te consulte! Va trebuie niste analize de sange, urina si scaune pentru o diagnosticare corecta! Sa dea Domnul sa nu fie ceva grav!

| KanekiResponder69 a răspuns:

Pai,Seby,inainte de saptamana trecuta cand ai fumat si ai baut ai mai baut sau fumat in exces inainte? Sau a fost prima data? Daca a fost prima data inseamna ca corpul tau nu suporta berea si tigarile. Poti rezolva doar la un medic. Sper ca te-am ajutat. Funda?