| Mitrecelmare a întrebat:

Am 17 ani si odata cam la 2-3 luni imi apar pe penis niste bubite mici si rosi,dar nu este o regula sa-mi apara, apar spontan. Aceste bubite nu ma dor, nu ma incomodeaza deloc, dar imi este frica sa nu fie vreun semn ceva. De obicei cand imi apar aceste bubite ma spal cu ceai de sunatoare parca( am un lapsus si nu stiu daca asta este ceaiul, oricum este un ceai dezinfectant ). Este vreo problema grava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Te sfatuiesc ca atunci cand le ai, sa mergi la un medic pentru consultatii si analize. Sa nu fi luat vreo boala cu transmitere sexuala si sa o dai si tu vreunei alte persoane, fara sa vrei si sa stii. Un consult de specialitate nu strica, iar igiena si protectia sunt foarte importante! Numai bine!