| IonelaIonela2019 a întrebat:

Am 18 ani, iar de la vârsta de 14 ani am menstruatia neregulată, la modul 2-3 ori pe an. Stiu ca si mama mea avea astfel de probleme, însă după începerea vieții sexuale, i se reglase. Eu mi-am început viata sexuală cam de vreo 3-4 săptămâni si inca nu e niciun semn de menstruatie. Imi este foarte teama de medic si as vrea sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu o asemenea problema si daca ar mai trebui să astept.

De asemenea, inca o intrebare. Dacă nu am menstruatie decat de 2-3 ori pe an, iar de la începutul acestui an nu am avut deloc, asta inseamna ca eu nu am perioada fertila? Sau ca sunt fertilă in toata perioada dintre cicluri?

Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Pana la urma tot la medic ajungi pentru ca e posibil sa ai niste dereglari hormonale. Perioada ta fertila e la fel de neregulata ca si menstruatia.