| BibiBlue a întrebat:

Mi-am început viața sexuală de curând si de atunci o tot fac cu iubitul meu dar neprotejat, si nu si-a dat drumul in mine niciodată. De atunci am avut si ciclu, mi-a venit regulat, cam prin ultima zi am facut sex ca de obicei, apoi mi-a trecut si menstruația, am facut si serile trecute si aseară, tot neprotejat, dar repet nu si-a dat drumul in mine, dupa contacte sexuale se ștergea, se spala mereu mai ales daca continuam. Însă parca am asa o teama, probabil unde sunt si începătoare. Mi-e teama asa putin sa nu fi rămas însărcinată, parca am si stări asa de rau, de Vona, bine le mai aveam si înainte de începerea vieții sexuale, probabil sunt asa unde ma gândesc acolo merei si mi-e teama, dar chiar nu stiu ce sa zic, aștept păreri, va rog

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta cum va jucati cu focul

| corbulalbrosu a răspuns:

In modul in care a procedat pana in prezent adica sa-si spele si stearga de sperma penisului dupa ejaculare si sa inceapa/sa urmeze un nou contact sexual este complet gresit. Se pare ca nu stiti ca intotdeauna in canalul din penis, adica in uretra ramane sperma care nu se poate elimina decat prin urinare si acesta se scurge in vagin pe parcursul celui de al 2-lea act sexual. In vaginul femeii poate ajunge sperma in 21-23 de zile din cele 28-30 de zile ale unui ciclului menstrual, daca acesta este REGULAT si cu toate acestea sa nu se intample nimic deosebit, deoarece cele 21-23 de zile reprezinta perioada nefertila. Sarcina se poate produce, naste doar dintr-un ovul care a fost fecundat de un spermatozoid iar acest lucru se poate produce doar in cazul in care sperma ajunge in vagin in cele 5-6 zile care reprezinta PERIOADA FERTILA. In cazul tau pana in prezent nu s-a intamplat nimic rau, grav din moment ce menstruatiile s-au produs la data calculata adica la timp. Dar trebuie sa fiti constienti ca procedand in continuare la fel cum ati facut-o pana in prezent, pericolul de a se forma o sarcina este posibila si extrem de mare. Perioada fertila incepe cam din a 10-a zi a ciclului numarat din prma zi de menstriuatie si tine pana in a 17(18) zi. Ar fi indicata sa evitati sa intretineti sex neprotejat in aceasta perioada, fiindca in caz contrar riscul de sarcina este foarte mare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale s-au desfasurat asa cum zici tu, nu este posibil sa ramai gravida. Iti faci probleme degeaba.

| Biu009 a răspuns:

Foloseste prezervativul in puii mei esti retardata?

| NiKoLeT a răspuns:

Cel mai bine fa-ti un test si daca aveti o viata sexuala atit de activa ia ceva masuri de contrceptie. PS: Ca intre fete: evita contactele sexuale in perioada menstruatiei, acum iti pare gluma si ca totul e ok...dar actul sexual cind ai ciclu duce la aparitia celulelor cancerigene (adica risti sa dezvolti cancer la unul dintre organele sexuale). Nu vreau sa te sperii, dar cunosc personal persoane cu asa probleme. Oricum asta deacum depinde de tine. (cred ca daca va veti abtine citeva zile nu va fi nimic, dar in schimb sanatatea nu -ti va fi afectata).

| stefy02 a răspuns:

De ce nu faci un test? -_-

| Anonim2527 a răspuns:

Dacă spui că nu a ejaculat în tine, nu ai rămas gravidă, dar la băieți / bărbaţi este un lichid preejaculator care conține spermatozoizi, dar șansele de a fi o sarcină în cazul acesta sunt de 1%-4%, deci nu sunt imposibile. Dar sunt cazuri rare. Și eu o fac neprotejat și nu am pățit nimic deoarece amândoi am urinat, iar el se și spăla. Te sfătuiesc să faceți la fel în cazul în care nu vă simțiți bine cu prezervativul sau vă irită la propriu sau din alte motive. Multă sănătate!

| BibiBlue explică:

Deci nu sunt însărcinată?