| davidgherghinoso a întrebat:

Salut,am 18 ani si de aproximativ 2 ani am avut primul atac de panica pot sa mentionez ca primul a fost in noiembrie 2015 si am tot avut atacuri de panica puternice pana am invatat sa le controlez (cateva luni), a venit vara eu nu mai aveam absolut nici o problema doar anxietate care nici nu-i dadeam prea multa importanta totul pana in septembrie 2016 si de atunci a inceput calvarul,vreau sa mentionez ca pe mine ma sperie idea de moarte,mi-am facut ekg,tensiunea a fost perfecta, ekg-ul s-a uitat medicul de la fortele de munca nu a avut nimic de obiectat iar de 2 luni am dureri si intepaturi in centrul toracelui si in partea stanga si senzatie deranjanta a a bratului stang plus anxietate severa.Intrebarea mea este : Am cumva o problema cardiovasculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Catalin77945 a răspuns:

Du-te la un spital privat,sau la un medic care stii ca este foarte bun.(cei de la spitalul normal,deseori gresesc, si greselile lor sunt fatale).
Incearca sa fii calm, nu te mai gandi la ideea de moarte, pentru ca asa risti sa ai si mai multe atacuri.Cel mai bine ar trebui sa fii pus sub observatie.
Deci e posibil sa ai o problema cardiovasculara, dar aici iti pot arata cum sa le previi.
- http://www.ziare.com/......ma-1010725

- http://www.sfatulmedicului.ro/......lare_10966

Sper ca te-am ajutat.Ai grija de tine.