| 1Q a întrebat:

Am o problema imi cade parul cand ma spal pe cap, doar cand ma spal in rest e ok, ma gandesc ca poate este de la prodeuslee pe care le folosesc,fixativ,ceara,etc, dar nu pot sa renunt la ele ca imi sta parul nasol, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mooor! rolling on the floor) L-am avut si eu o perioada lunga de timp si-mi cadea parul in prostie de la el. Ia-ti altceva, eu acum folosesc head & shoulders 2 in 1 classic clean.

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu te mai gandi ca este de la...pentru ca este de la. Ia si tu o pauza de la a ami folosi atatea chimicale. Sau spala-te mai rar. Parul tau este sensibil la produsele ce le folosesti, incearca sa le schimbi, dar mai bine renunti la ele.

| untu a răspuns:

Renuntati sa mai folositi chimicalele si mai ales fixativul! Incercati sa va tratati parul cu PARUSAN sau ASPASIA de la farmacii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sampon folosesti?

| 1Q explică (pentru anonim_4396):

Anticadere de la gerovital

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

Mooor! rolling on the floor) L-am avut si eu o perioada lunga de timp si-mi cadea parul in prostie de la el. Ia-ti altceva, eu acum folosesc head & shoulders 2 in 1 classic clean.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti parul din "baie", cu fohn-ul.
Adica sa-i dai forma.
Adica sa renunti la chimicale.

Si ce mai asaza parul este mierea.
*dupa ce te limpezesti, te dai cu apa cu putina putina miere.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

La cate prostii suporta bietul par, nu ma mir ca fuge de la tine.
Gaseste alta tunsoare in care parul sa stea bine fara toate alea.

| kiri11 a răspuns:

Citeste despre produsele vivese senso duo. Sunt produse pe care le folosesc si ti le recomand cu placere happy

| Printesa10TM a răspuns:

Ia o pauza de la aceste produse sau foloseste ceva pentru regenerare cum ar fi balsamul cu ulei de argan.

| persqective a răspuns:

E normal sa cada atunci cand te speli. in medie, cad cam 100-150 fire de par/zi.