| Valy2000 a întrebat:

Am alergie la orz si mi-au aparut niste umflaturi pe corp stie cineva un remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mergi la medic sa-ti dea tratament pentru alergie.
http://www.sfatulmedicului.ro/......grau_11511
Te pup!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de Claritine, mergi la farmacie, trei zile iei câte o pastiluță pe zi.
Sănătate!
Pa, pa.

| sickoffallthings a răspuns:

Daca ai mancat orz atunci bea lichide, daca te-ai atins de orz si ai alergie ia aerius.

| sickoffallthings a răspuns (pentru sickoffallthings):

Sau claritine, cum a zis cineva mai sus.

| lullaby23 a răspuns:

Eu zic mai bine te-ai duce la un medic deoarece poate unele remedii au alergii adverse:0