| Condratt a întrebat:

Salut.
Am asistat la o discuție dintre două persoane necunoscute.
Situația e în felul următor. A fost cineva la vreo clinică dentară din Republica Moldova?
Sunt mai ieftine serviciile de acolo?
Care e nivelul serviciilor oferite?
Se merită drumul, ținând cont că pot ajunge în 2-3 ore cu mașina?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viata0delash a răspuns:

Eu sunt din moldova si pot sa-ti spun ca e mai ieften fiindca dentistii buni se duc in Romania sa faca cativa ani un fel de practica ca sa primeasca licenta de dentist sa lucreze in Romania, evident pentru salarii mai bune.
Cat despre servicii, eu acum 3 ani port aparat dentar si pot sa-ti spun ca e o clinica destul de ok, in chisinau. Dar depinde de ce ai nevoie, sunt multi buni si in Edinet care e la nord.
Cred ca ar merita, apoi mai faci ceva cunparaturi la duty free, si 2 pachete de tigari iti reintorci un procent din drumbig grin

| Condratt explică (pentru viata0delash):

Salut, și scuze pentru întârziere!
Eu sunt din Suceava, și ar fi relativ aproape.
Mă poți ajuta cu numele clinicii din Chișinău?
Mulțumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| AdinaanidA a răspuns:

Da, sunt mai ieftine serviciile dar sunt si mult mai proaste. Mama a fost in Chisinau la sfatul unei prietene si nu a fost deloc multumita. Pana la urma si-a refacut lucrarea in Bucuresti.

| Condratt explică (pentru AdinaanidA):

Mulțumesc mult, Adina!
Eu sunt din Suceava, e destul de aproape.
O să mă interesez, poate găsesc ceva! E vorba de o carie foarte urâtă.
Măcar orientativ.
Mulțumesc tare mult pentru informații.

| teodorcostin a răspuns:

Totul e mai ieftin in Moldova.
Daca aici costa un pachet de tigari sobraine coktail 30 si cv de lei, la ei e cam 5 lei

| Condratt explică (pentru teodorcostin):

Mulțumesc frumos pentru informație!