| Denila123 a întrebat:

Salut, am auzit daca se inghit samburi de maxline te ajuta la dureri, asa e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La dureRi, nu stiu daca ajuta. Dar, poate ai noroc si te ajuta sa scrii romaneste.

| doctorandus a răspuns:

Vrajeala, barbi, brasoave.

| SilentRain a răspuns:

Nu o sa te ajute la dureri, consumate in exces îți fac râu
Daca ai dureri ia o pastilă

| WhiteLife a răspuns:

Durerea se trateaza in functie de cauza, nu exista un leac care sa ia orice durere. Samburii in general nu se digera, asta inseamna ca nu au efect asupra organismului. Se elimina asa cum sunt.

| Denila123 explică (pentru WhiteLife):

Pe net asa scrie
ca e bun samburele se digera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de mazline și durei nu am mai auzit, dar de asemenea nu e niciun semn de întrebare în mesajul tău. Deci ce vrei?

| Răzvi42 a răspuns:

Du-te la scoala prietene.

| Julia1188 a răspuns:

Te constipi.