| alinel0808 a întrebat:

Salut! Am avut covid, dupa vindecarea de covid m-a luat durerea de lombar, testicul, picior, fesa, uneori si cervical amorteli de mana, am fost la neuro mi-a prescris soua feluri de pastile, am respectat 10 zile cat dura, dupa cele 10 zile numai aveam dureri.
Dupa doua saptamani in care m-am simtit destul de bine, aseara am stat in curent in bucataria unui prieten vreo doua ceasuri, si am resimtit aceeasi durere de care abia scapsem, iar de 24 h ma comfrunt cu aceste dureri din nou… precizez ca aveam mici dureri dintr astea de cativa ani, dar in perioada cand am fost confiramt cu covid stateam cateva ore pe zi desi era racoare, cu geamurile la camera deschise… ce credeti ca ar putea determina durerile, si cum le combat?
Ca si diacnostic a fost ceva de genu lombosciatica si cervicobrahialgie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| addriansaw a răspuns:

Asta depinde de conștiința ta.
O soluție ar fi aceea că ai vreo boală mai veche despre care inca nu ai aflat, iar cealaltă cum că poate curentul te-a afectat... Încercă să consulti un doctor de familie...