| Herrdiaci a întrebat:

Salut,
Am avut niște coșuri pe obraji și gând și mi-au rămas niște semne, am fost la farmacie, am primit o cremă de albit cu săruri și vitamine, făcută în farmacie. M-am dat de 3 ori cu ea și în dimineața asta m-am trezit cu mâncărimi îngrozitoare și m-am scărpinat și când m-am uitat în oglindă tot gâtul și obrajii îmi sunt acoperiți cu umflături mici, roșii și mă mănâncă foarte rău.
M-am spălat pe față și când mi-am șters mâinile am observat și pe mâini același chestii. (După ce mă dădeam ce îmi rămânea pe degete întindeam pe mâini) deci mi-au ieșit astea fix unde am aplicat crema aia de la farmacie.
Am fost acum la farmacie și am primit alcool mentolat, o cremă cu hidrocortizon și niște pastiluțe Celerg 10 mg.
Ce vreau să știu e estimativ în cât timp vor dispărea aceste erupții și dacă există o posibilitate să fi făcut alergie la altceva și nu la crema aia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu o mai folosi si mergi la farmacie, e foart eposibil sa fie o reactie advewrsa de la acea crema.

| Herrdiaci explică (pentru MihaiNicu23):

Am fost la farmacie. Mă interesează în cât timp trece alergia.