| Aileen a întrebat:

Am baut 2L apa cu laxativ, din ce am vazut mi-a curatat colonul, dar cum ramane cu intestinul subtire? A mai ramas ceva acolo, mancarea trece prin intestinul subtire, ce se-ntampla cu ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

De ce ai face asta?

| Aileen explică (pentru Clorox):

Detox sister eunicehee hee american horror story?

| alex15ccc a răspuns (pentru Aileen):

Ce legatura are detoxifierea colonului cu calugarita posedata din ahs?

| Clorox a răspuns (pentru Aileen):

winking

| Iunix a răspuns:

Biologie din şcoala generală. Şi la desene ( autobuzul magic ) arăta ce se întâmplă. Găseşti şi pe net, pe wikipedia.
Pe scurt, mâncarea din stomac ajungr în intestinul subțire unde are loc absorbția substanþelor nutritive şi ajung în sânge. După aceea ajunge în intestinul gros.

| Aileen explică (pentru Iunix):

Imi e gol intestinu subtire? acum duupa laxaativvv ....cam asta ma intereseaza la un nivel maai complex

| alex15ccc a răspuns:

Cat de ignorant poti sa fi? daca ai o problema medicala, fa ce spune medicul si nu mai pune intrebari stupide!

| Aileen explică (pentru alex15ccc):

Bine

| Aileen explică (pentru Aileen):

Mai taci dste draq d prost