| miculu a întrebat:

Salut, am baut dupa cineva zabalos, si mi-a aparut o buba in coltul gurii, si cand casc gura, ma doare, adica ma ustura, este herpes? sau ce as putea sa fac sa imi treaca, pana de revelion,... va rog dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GiulyBlueEyes a răspuns:

Du-te la farmacie si iti da ceva, niste plasturi sau o crema. ti-ar trece pana de revelion daca te.ai duce de pe acum. Si data viitoare numai bea dupa nimeni. Te poti da si cu pasta de dinti sa nu te mai doara cand casti gura. Si mereu cu un servetel sterge-te si da asa inauntru. pentru a nu.ti mai iesi. bafta. apropo, sa nu te saruti cu nimeni momentan, e foarte probabil sa.i iasa si ei

| miculu explică (pentru GiulyBlueEyes):

De asta vreau sa imi treaca pana de revelion, mersi frumos:*

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cunosc senzatia, iti trece cu aciclovir sau daca nu ai pune-ti pasta de dinti

| Pheonix123456 a răspuns:

Incearca sa te dai cu " Ultralan", poate te ajuta