| decastelica1244 a întrebat:

Salut, am crescut în masă musculară prea rapid și mi-au apărut stretch marks(vergeturi) in zona dintre piept și umeri destul de rău, am dungi peste dungi pe o zone de 20 cm pe ambele părți, sunt inca mov, ce as putea face pentru a vi cat mai puțin vizibile, știu că nu am cum sa scap de ele de tot că am și pe spate de câțiva ani de când am crescut brusc, acelea sunt albe, daca te uiți acolo încă se pot vedea, dar pe aceastea vreau sa le fac cat mai puțin vizibile posibil, mulțumesc, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SingleForOne a răspuns:

Sunt anumite creme pentru vergeturi, trebuie să discuți medicul de familie și la o farmacie, ce poate să ofere. De recomandat să nu cumperi direct, ci să cauți mai multe tipuri de produse de la mai multe farmacii.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Ele vor trece de la sine si vor lua culoarea pielii. Cauta o crema hidratanta si aplic-o constant. Trebuie sa astepti

| r0bin3t a răspuns:

Nu stiu cum poti scapa de vergeturi, dar tu stii si imi poti spune cum sa cresc in masa musculara!