| iBostiog00 a întrebat:

Salut. Am deviatie de sept si vreau sa imi îndrept nasul. Deviatia este destul de grava si imi afectează respiratia(respiratia pe nas este total compromisă). Am cazut cand eram mic, asta fiind cauza. Am fost la doctor si mi s-a zis ca nu ma pot opera pana la 18 ani, dar am citit pe mai multe site -uri si am vazut ca e posibil sa ma opereze si inainte. As vrea sa stiu cum pot face acest lucru si unde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" la doctor si mi s-a zis ca nu ma pot opera pana la 18 ani"

eu zic să-l crezi, că el operează, nu net-ul

| iBostiog00 explică (pentru sierra1):

Am citit pe site ul diferitor clinici in domeniul acesta. Dacă nu știi despre ce e vorba nu vad rostul răspunsului tau

| sierra1 a răspuns (pentru iBostiog00):

Deci doctorul îți zice una, pe nuș-ce-site-obscur găsești alta și tu sari in sus. Ok, sari in sus, e septul tău.

Dacă nu știi despre ce e vorba nu vad rostul agitației tale INUTILE

| haileewatson a răspuns:

Deci tu in loc sa-l asculti pe doctorul tau, care a facut o scoala pentru asta, ai incredere in ce gasesti pe internet?

Am eu o cunostinta care a facut operatia asta ca si minor, a trebuit sa dea o spaga ca sa o opereze, iar acum la 26 de ani are probleme grave si ar trebui sa se opereze din nou.

| iBostiog00 explică (pentru haileewatson):

Haileewatson, ar mai fi cateva luni pana as împlini 18 ani, si nasul e deja 90% dezvoltat