| Eusunt132 a întrebat:

Salut. Am facut niste analize și am aflat că am anemie. Am 15 ani, am fost la doctor și mi-am dat niște pastile. Dar întrebarea mea este cam cat de periculoasă este anemia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am anemie din tinerete si am trait pana acum. Am peste 60 de ani. Trateaz-o din cand in cand!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este destul de periculoasa si daca nu iei tratament si nu mananci sanatos, poti sa nu mai existi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este așa de periculoasă. Trece cu pastile.

| mi25 a răspuns:

Medicamente si regim alimentar cu produse care contin fier: ficat, spanac, ou etc.
Da, este periculoasa deoarece reprezinta - ziz popular - o slabiciune in corp, o lipsa de putere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anemia feripriva nu este periculoasa, și nici nu pune viata în pericol, fie ea și cronica. Se poate vindeca complet cu Ferro-Gradumet.