| popescucarmen43 a întrebat:

HELLLOO TPU! Am și eu o mare problema de care efectiv nu mai scappp! Am unghiile foarte moi,subțiri, se exfoliază, sunt foarte moi la vârfuri și capete și am folosit tot ce era de folosit de la lacuri special pentru unghii până la o crema data de doamna doctor dermatolog care mi-a promis că nu există sa nu-mi întărească unghiile..eu zic că BA EXISTA! Nu mi le-a întărit deloc! am făcut și niște analize dacă unii dintre voi spuneți că e alimentatia proasta, i-am zis doamnei doctor că am puțină anemie dar o zis :"pfff nu e de la asta, analizele mai pot fi și puțin modificate când iese". Deci efectiv nu știu ce să mai fac..am folosit uleiuri tot felul,pastile, nimic na funcționat, mă simt fara de speranță

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Am aceeaşi problemă, nu folosesc niciodată ojă, în schimb folosesc următorul produs. Nu garantez că va funcționa şi pentru tine. https://www.aoro.ro/eveline/nail-therapy-balsam-pentru-unghii-8-in-1/
O altă părere https://deyutza.ro/2015/01/30/review-eveline-cosmetics-balsam-pentru/

| anonimg a răspuns:

Lipsa de calciu.
Calciul il gasesti in semintele de susan; dar rasnite.

| KinderBeeeib a răspuns:

Iti recomand sa iei suplimente cu Seleniu.Le gasesti la farmacie si costa in jur de 13 lei.Sunt foarte bune pentru unghii, par, etc.