| PublicEnemy a întrebat:

Salut, am facut o extractie dentara, iar acum a 2-a zi dupa ce am mancat am observat ca am cateva puncte albe pe acolo, ce pot fi alea? si ma pot spala pe acolo?

Dau funda pls.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa fi ramas resturi alimentare. De spalat, te speli normal pe dinti, dar evita sa freci locul extractiei cu periuta. Daca dupa inca 2-3 zile cu igiena dentara facuta mai observi puncte albe sa te duci la dentist.

| PublicEnemy explică:

M-am spalat pe dinti, doar ca acele resturi nu vor sa iasa deloc... se pare ca s-au lipit pe acel cheag.