| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am facut un test de calprotectina fecala si mi-a iesit 190.
Am urmat tratamentul a fost ok, insa de cand a inceput iar liceul si mi s-a dat programul peste cap, imi revin unele probleme

Vreau doar sa imi spuneti parerea.
Azi dimineata am fost la baie si am avut scaun, insa din ce am observat, erau multe pete de culoare rosiu deschis. Petele erau mai peste tot.
Mama mea lucrand la spital si vazand a spus ca este coaja de la mancare deoarece aseara am mancat carne si bulion de ardei.
Cand m-am sters nu era nici un pic de sange pe hartie.

POATE SA FIE SANGE? sau de la mancare?
va rog, doar spuneti-mi parerea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Vasilicamosbatran a răspuns:

Adică te caci gros?

| InRezevor a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Cu glumele astea ajungi sa ți se blocheze contul

| Vasilicamosbatran a răspuns (pentru InRezevor):

Stimate domn.
Nu era o glumă.
L-am întrebat dacă are scaunul gros, pentru că și eu am avut problema lui, bine..nu chiar așa, și după ce am luat niste pastile anumea(am uitat cum se cheamă, ceva cu N parca), mi-a trecut.
Și de asta l-am întrebat.
Nu a fost nici gluma, nici insulta.
Seara faina

| eusuntandy1 a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Salut, da, carnati grosi...mai multi carnati, dar uneori si bilute

| eusuntandy1 a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Normix?