| RaulBuzea a întrebat:

Am fost internat in spital 10 zile pentru ca am avut o meningita virala negativa(asta mi-a spus medicul) si as vrea sa va intreb daca dupa ce am fost externat am voie sa petrec timp in fata calculatorului, deoarece eu stateam chiar si 8 ore pe zi.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andre00 a răspuns:

Salut happy..Este recomandat să stai la calculator cât vrei, dar nu mai mult de 7, 8 ore. Dar! La fiecare oră petrecută cu ochii în PC, 10 minute te duci și te uiți pe geam, la un peisaj îndepărtat, pentru relaxarea ochilor, a mușchilor corpului uman, și a creierului.Baftă big grin

| xEnoN47 a răspuns:

Ce legatura are calculatorul cu meningita? poti incerca sa nu mai stai asa mult pentru ca in viitor vei avea probleme cu spatele. mie asa mi s a intamplat, ai grija.