| anonim_4396 a întrebat:

In curand va trebui sa merg la spital pentru ceva recuperari si voi ramane internat pe perioada recuperarilor.

Intrebarea este, cat timp sunt internat am voie sa parasesc spitalul pentru cateva ore pe care sa le petrec prin oras? Daca da, cand?

Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca mergi la recuperare, este bine sa stai acolo, ca sa te recuperezi, nu sa bantui pe strazi, sa te obosesti si sa strici ceea ce medicii incearca sa repare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de recuperare. Nu esti tinut inchis acolo, insa daca iesirea din spital iti poate faci rau, probabil o vei face pe semnatura ta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde de spital. Din cate stiu, cei de la recuperari au "inchisoare" cu regim deschis.

| seularts a răspuns:

Lol? Daca nu ai m-ai fost internat in spital atunci tin sa iti zic ca e un fel de mini inchisoare. Nu iesi fara acordul unui doctor si nu glumesc ca vei fi oprit la iesit de garda!