| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost la dentist si mi-a spus ca am un dinte canin inclus, după câteva căutări am observat ca va trebui sa port aparat dentar(cred), dacă îl voi purta îmi va ajuta doar caninul sa se întoarcă pe maxilar sau îmi îndreaptă și dinții? Întreb pentru ca dentistul meu este plecat ceva vreme pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Doar dentistul o sa-ti raspunda la intrebare

| 12345600 a răspuns:

Tu nu ești sigur daca vei purta aparat dentar, doar crezi asta. Dacă zici că dentistul tău e plecat așteaptă să se întoarcă și întreabă-l sau du-te la alt dentist. Nu ar trebui să îți faci griji atâta timp cât nu ești sigur.