| raperul99 a întrebat:

Bună ziua, Dacă am un dinte inclus respectiv canin și după spusele stomatologului nu mai am destul țesut osos, îmi pot pune dinte fara sa îl scot pe cel din maxilar adica cel inclus în maxilar înțelegeți dvs? Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DanRaul77 a răspuns:

Iti face implant de os si abia dupa 6 luni se baga implant.

| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Desigur, pentru că stomatologii nu au nicio idee despre ce vorbesc, nu-i așa? În realitate, ar trebui să consulți un specialist în implanturi dentare pentru a discuta opțiunile disponibile și a afla care ar fi cea mai potrivită pentru situația ta.