| PuFiLiCi98 a întrebat:

Am fost la dermatolog si mi-a spus ca am acnee severa. Mi-a dat isotrexin gel, bioderma sebium gel, niste pasile Doxiciclina (antibiotice) si o crema protectoare atunci cand stau la soare, trebuie sa o aplic pe fata. A mai folosit cineva isotrexin si doxiciclina? A avut efecte bune? Dupa cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu am folosit cu totul si cu totul altceva si pot spune ca a dat roade foarte bune.
Este o crema antiacneica pe baza de argila+propolis.
Costa doar 7 RON.
O gasesti in farmaciile naturiste.
Tu ia tratamentul care ti l-a prescris doamna doctor, daca situatia nu se imbunatateste, opteaza si pentru varianta ce ti-am dat-o eu.
P.S. Sexul iarasi este o solutie, insa depinde de organism!winking
Te pup!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Efectele DEPIND de modul în care "reacţionează" organismul şi diferă de la persoană la persoană...

În principiu, schema de tratament/combinaţia este una adecvată happy
Isotrexin gel conţine Eritromicina şi Izotretinoin, iar combinate cu Doxiciclina ar trebui să dea un "randament" destul de bun!

Oricum, tratamentul acneii este unul de lungă durată - deci, rezultatele NU le observi imediat.

În cazul în care, totuşi, nu apar rezultate vizibile în maxim 3 luni de tratament continuu, este recomandat să mergi IAR la dermatolog şi să-ţi prescrie Roaccutane!

Toate cele bune.