| justanswermyquestionpls a întrebat:

Bună! Am fost la dermatolog recent și mi-a spus sa-mi cumpăr Bioderma Sebium Global. Înainte de asta mi-a zis sa cumpăr Sebium AKN (care nu se mai găsește la noi) și mi-a zis sa aplic AKN doar pe punctele negre (care în cazul meu se afla pe nas). Întrebarea mea este dacă și această cremă Sebium Global ar trebui sa o aplic tot doar pe punctele negre (nas) sau s-o aplic pe toată fața?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fost degeaba la doctor? De ce nu l ai intrebat pe el cum se foloseste crema? Crezi ca stim noi cum ti a recomandat medicul sa o folosesti? Luni mergi la cabinet la medic intreaba l si scrie ti pe hartie cum folosesti crema de cîte ori pe zi si asa mai departe.

| justanswermyquestionpls explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doctorul mi-a spus sa iau prima cremă, AKN, iar când am fost s o cumpăr și am văzut ca nu se găsește în nicio farmacie și niciun site, am sunat asistenta, care, după de am insistat, i-a spus doctorului că nu se mai găsește crema. Doctorul atunci mi-a spus sa iau Sebium Global și atât, deoarece avea un pacient și nu putea vorbi. Ca să nu mai bat un drum, am vrut sa știu dacă are cineva idee cum ar trebui sa aplic cea de a 2 a cremă. Dacă nu știi, nu răspunde și gata. Mersi