| SnYcK3rS a întrebat:

Am fost la o farmacie si m-am cantarit.
Rezultate:
-greutate = 67, 5 kg
-inaltime = 166 ( cred ca nu am stat suficient de drept, deoarece ultima data cand m’am masurat aveam 1, 69 )
-IMC ( Indice Masa Corporala ) = 24, 5
-indicele grasimii = 24, 5
-masa grasimii = 16, 5
- varsta = 17 ani, barbat

Ma simt aiurea. Vreau sa slabesc 3-4 kg pentru ca am putina burtica si vreau sa am un abdomen frumos. La sala nu ma duc pentru ca nu-mi place, iar de alergat nu am timp, dar daca as avea m’as duce.

De 1 saptamana am inceput sa tin un fel de dieta, 3 mese pe zi si 2 gustari, am redus painea considerabil, mananc 1 felie mica si subtire dimineata.

Am incercat tot felul de exercitii de pe youtube si dupa net si fara rezultat. Vreau ceva care sa dea rezultate din propia voastra experienta.

Painea prajita ingrasa? big grin

FUNDA! big grin

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| emi1998 a răspuns:

Îți sugerez să intri pe http://www.csid.ro/calory-calculator/
Aici poți să îți calculezi dieta după numărulș de calorii(care este influențat și de stilul de viață).

| TechnoCocktail a răspuns:

Cardio.si dieta + ceai verde, ajuta extrem de mult in combinatie cu sport si dieta.

PS: Scrie pe youtube sixpackso\hortcut si ai pe canalul acela tot ce trebuie. Pe mine m-a ajutat sa a un abdomen frumos.

| cristy1993 a răspuns:

Painea prajita fara ulei nu ingrasa,cat despre problema ta incearca sa faci abdomenebig grin Sunt extraordinar de bune, si nu ar strica putin sport, alergare, fotbal, inotbig grin

| PuFiLiCi98 a răspuns:

Poti manca paine neagra, ca nu ingrasa, pe langa asta, iti recomand sa mergi pe bicicleta, sa alergi, sa inoti. Chiar si fotbalul e bun.