| Garielu a întrebat:

Am si eu o intrebare.. am fost operat acum 2 saptamani de apendicita acuta (peritonita localizata) si vreau sa stiu daca acum am voie sa beau sucuri fara acid (nestea, cappy, giusto, etc).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandra_Florentina_1999 a răspuns:

Da ai voie daca au trecut deja 2 saptamani ai cam avea voie sa bei tot ce vrei si sa si mananci si eu am fost operata si a doua zi eu deja beam sucuri dupa 2 saptamani mancam cam orice

| sweetgirl68 a răspuns (pentru Alexandra_Florentina_1999):

Stiu ca nu are nici o legatura cu intrebarea dar voiam sa te intreb la cate zile dupa ce a aparut prima durere ai fost operata de apendicita?

| Alexandra_Florentina_1999 a răspuns (pentru sweetgirl68):

Cam la 3 zile pentru ca nu prea poti sa stai te inteapa foarte rau

| sweetgirl68 a răspuns (pentru Alexandra_Florentina_1999):

De curiozitate ti-au facut anestezie locala?