| lavinia_5701 a întrebat:

am fost operata acum 3 saptamani de apendicita(peritonita, putin mai grav) si tin un regim destul de strict, adica nu am voie deloc prajit, numai fiert si pe gratar, iar dintre dulciuri niste biscuiti petite beurre, grisine si niste biscuiti integrali, as vrea sa stiu cam dupa cat timp as putea sa mananc ciocolata, olla, viva si mai multe chestiibig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa poti manca incet-incet de toate. La Olla si Viva vei ajunge cam in 3-4 luni, fiindca sunt chimice si nesanatoase.

1 răspuns:
| CodrutM a răspuns:

Mai bine nu ai mai manca, punct.
Nu-s sanatoase si ingrasa. Mananca fructe, si dulciuri facute in casa care sunt mai dietetice pentru ca nu contin aditivi, arome, coloranti, conservanti, atatea si atatea porcarii.
Dar daca nu pot sa te conving... dupa 4-6 saptamani poti reveni la vechile obiceiuri alimentare.

//PS: Se spune "apendicita".