| CosminCrS a întrebat:

Am fost racit care acuma mi-a trecut insa am ramas cu o mancarime in gat care ma face sa tusesc mereu.Cum pot sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE cum te-ai "tratat" ( şi cu ce ), de afecţiunea avută, de "starea" actuală a gâtului/amigdalelor, o eventuală "bronşită", etc.

Cel mai INDICAT este un control la medicul care ţi-a prescris tratamentul iniţial!

Toate cele bune.

| OoBunnyoO a răspuns:

Mancarimea aia inseamna ca gatul tau se vindeca. Va trece de la sine in cateva zile. Daca te deranjeaza foarte rau poti incerca niste tantum sau strepsils sau niste sirop pentru tuse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Mergand la medic.
Pentru un diagnostic si tratament corect.
Este o raceala netratata corespunzator.
Te pup!