| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Am fost si mi-am facut 2 plombe. Pe o masea se vede pe toată suprafata plombei un fel de gri spre negru si pe aici pe colo puncte negre. Iar pe cealalta masea se vede un mic punct negru. De ce oare? Poate sa fie carie sub plomba? Am avut radiografie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ImJack a răspuns:

Nu cred ca un medic stomatolog îți pune plomba pe carie înainte sa curețe. Acum nu știu la ce medic ai fost tu dar încearcă sa te uiți mai atent poate nu e carie totuși dar dacă este încearcă sa te duci din nou la un control sa afli, de preferat la alt medic.