| Sergiu_3138 a întrebat:

Salut, am inceput sa ma barbieresc acu 1an, nu ma barbieresc zilnic ci odata pe saptamana oricum am mult "par" sa zice pe fata. Intrebarea mea e urmatoarea (poate foarte prosteasca) daca ma barbieresc in zone in care nu am par, gen mai sub ochi (am 2 fire doar) e posibil sa creasca si acolo? sau creste doar unde e facut sa creasca?, gen nu se extinde si mai spre ochi sau nas? nu de alta dar ma ingrijorez, nu vreau sa arat la 20 ani ca o persoana la 50.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dragosh57 a răspuns:

Salut
sfatul meu este sa nu te barbieresti pana sub ochii, nu e omeneste,(aveam un coleg de clasa care a facut un test idiot si sa barbierit si pe frunte si pe nas si pana sub ochii-----rezultatul fatal.ii crestea par si pe deasupra ochilor si din barbie pana sub ochi.)... daca nu vrei sa arati ca o maimuta peste 1 2 5 10 ani nu te barbieri pana sub ochi