| Nevazutul a întrebat:

Salut TPU,tocmai am inceput sa ma barbieresc si nu stiu prea multe, cum trebuie sa ma barbiersc ca parul sa imi creasca mai incet, impotriva cresterii firului sau in sensul firului de par. Eu ma rad odata pe saptamana dar sub perciuni si mustata parul imi creste cam in 2 zile...deja incepe sa imi creasca si pe resul fetei mai repede,cum trebuie sa ma barbiersc sa imi creasca mai incet barba, daca aveti si alte sfaturi sunt bine venite, dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| Vrajeeala a răspuns:

Tot timpul sa te barbieresti in sensul firului de par.
daca te faci impotriva firul, unele fire pot creste sub piele si poti sa faci infectii...plus ca o sa se irite pielea mai usor.

| Nevazutul explică (pentru Vrajeeala):

Ok,deci sa inteleg ca daca dau in senul firelor de par si sub perciuni si mustata o sa imi creasca parul mai incet? cum am mentinat si mai sus ca a inceput sa imi creasca cam in 2 zile si a i incet incet incepe sa imi creasca si pe restul fetei...deci daca o sa ma rad in senul firelor de par si o sa ma rad foarte rar parul o sa imi creasca mai incet decat imi creste acum?

| Vrajeeala a răspuns (pentru Nevazutul):

Da,o sa creasca mai incet.dar totusi nu ar trebui sa te deranjeze barba...mai tarziu probabil o sa-ti stea bine cu barba, cand firele vor fi mai dese.

3 răspunsuri:
| Chewbacca a răspuns:

Indicat este in sensul firelor de par dar depinde foarte mult si cat de des este. Daca este foarte des e mai ok sa dai si invers pentru o sa se vada mai ok in timp. Depinde acum si cum iti place tie sa porti putina barba crescuta pe viitor dupa ce te razi de mai multe ori. Alegerea e a ta!winking