| asdfgsgj123 a întrebat:

Am inceput sa ma culc doar la 6-7 si ma trezesc la 13-14, iar mereu in timpul zilei sunt adormit si dupa ora 12-1 parca imi revin de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Anushka23 a răspuns:

Pentru că ți-ai dereglat somnul. Nu e nimic foarte grav doar ca nu este sănătos.
La fel cum unii adorm la 22 si se trezesc la 5-6, dormind 7-8 ore la fel cum faci si tu și este normal (un somn odihnitor durează între 6 și 8 ore).
Te simti obosit pe toată perioada zilei deoarece somnul nu este la fel de calitativ ca cel din timpul nopții.

4 răspunsuri:
| whatisthis19 a răspuns:

Părinți tai ce fac?

| sierra1 a răspuns:

"ora 12-1 parca imi revin de ce?"

de parcă n-ai ști...

"ma culc doar la 6-7 si ma trezesc la 13-14"

| asdfgsgj123 explică (pentru whatisthis19):

Nu stiu, ce treaba au parintii?

| Carolina1972 a răspuns:

Nu stiu. Eu toata ziua as dormi,"dorm in picioare", iar noaptea nu pot adormi, si sunt plina de energie, ca o bufnita. Nu-mi explic treaba asta desi nu este ok, fiindca am de invatat pentru examene si nu stiu cum sa "repar" treaba asta