| NoobyBoy a întrebat:

Ce metode de adormit in timpul zilei stiti? Sunt mereu obosit dar in timpul zilei nu pot adormi deloc.

Răspuns Câştigător
| andutz a răspuns:

Te asezi in pat, inchizi ochii si adormi : ). De preferat sa fie liniste. Daca chiar esti obosit ar trebui sa adormi repede si nu te gandi la grijile de peste zi.

6 răspunsuri:
| oanecorleone a răspuns:

Te pui in pat si stai acolo uitandute la televizor de preferat la desene sau la ceva care sa te plictiseasca dar nu ceva sa te enerveze si o sa vezi ca o sa adormi.

| Teddy_6960 a răspuns:

Poi citeste o carte chiar fara farmec o sa adormi usor iar daca asta nu merge stai cu okhi inchisi o sa adormi repede.PLS funda

| melyyy a răspuns:

Fa o baie calda inainte de a adormi sau citeste o carte cateva minute.Cititul este un obicei ce poate induce somnul.
Asa cum nu este bine sa te culci cu stomacul plin, nu te baga in pat nici daca iti este foame. Ia o gustare usoara sau bea un pahar cu lapte cald.

la mine asta functioneaza big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pun in pat, sa fie liniste si imi acopar ochii cu ceva sa nu intre lumina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numara oi.ca becali

| Rheea a răspuns:

Relaxeaza-te ascultand muzica lenta, stand in pat si bineinteles, trebuie sa fii obosithappySau pur si simplu stai in pat si incerci sa adormi, inchizand ochii si lasandu-ti mintea sa zboare ...somn usor!